Par projektu
Ēka, kas pastāsta vairāk nekā vārdi
Ēka ar stāstu, kas atrodas leģendām un notikumiem apvītā lokācijā – Raiņa bulvārī 27.
Dzīvokļi ar aristokrātisku sajūtu pašā Rīgas sirdī, ar skatu uz Latvijas Nacionālo operu un Vecrīgu.
Koncepts
Iedomājies - dzīvoklis ar aristokrātisku sajūtu pašā Rīgas sirdī
Ar skatu uz Latvijas Nacionālo operu un Vecrīgu pāris minūšu attālumā. Raiņa bulvāra 27 ēkas iedzīvotājiem tas nebūs tikai sapnis, bet gan realitāte. Tā ir ēka ar stāstu, kas atrodas leģendām un notikumiem apvītā lokācijā – Raiņa bulvārī. Tai pat laikā tā ir arī ēka ar vēsturisku un klasisku elpu, kas atdzīvojas mūsdienās, ļaujot ikvienam tās potenciālajam iemītniekam radīt un izdzīvot savu stāstu.
Pastāvēs, kas pārvērtīsies
“Mūsdienās netiek celtas tādas ēkas, kuras pēc 100 gadiem kādam ienāks prātā renovēt. Bet Rīgā ir vēsturiskas ēkas, kuras var un vajag rekonstruēt un renovēt šodien, pārliecināti „One Development“
Vēsture
1874
Frīdrihs Baumanis
Arhitekts
Jānis Frīdrihs Baumanis bija ne vien pirmais akadēmiski izglītotais latviešu arhitekts, bet arī projektējis vairāk kā 160 ēkas Rīgā, no kurām daudzas ir patiesi ievērojamas, piemēram, Latvijas Universitātes galvenā ēka, Apgabaltiesas ēka un Rīgas cirka ēka.
SAVULAIK ŠO SKAISTO NAMU PROJEKTĒJA ARHITEKTS JĀNIS FRĪDRIHS BAUMANIS
Arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projektētās ēku fasādes vienmēr bijušas apbrīnas vērtas. Arī Raiņa bulvāra 27. nams nav izņēmums. Eklektiskajā ēku fasāžu noformējumā Baumanis izmantojis gan renesanses, gan klasicisma stilizētas detaļas, kas redzamas arī 27. nama aprisēs. Restaurējot namu, uzņēmums “One development” saglabās arhitekta projektētās vēsturiskās detaļas, bet tai pat laikā piedāvās nama iedzīvotājiem modernu, formās un krāsās tīru un lakonisku interjeru. Raiņa bulvāra 27. nams ir ēka ar stāstu. Jau teju 150 gadus, kopš ēkas uzcelšanas, nams ir stāvējis dažādos vēstures notikumos, vērojis kultūras dzīvi un sekojis līdzi cilvēku likteņu līkločiem. Tagad tas ir gatavs redzēt un piedalīties tava stāsta veidošanā. Jautājums ir tikai, kāds būs tavs stāsts?
Apkārtne
1920
27. nams vienmēr atradies aristokrātiskā vietā
Lai gan 1874. gadā celts uz tolaik vēl esošā Troņmantinieka bulvāra, 1920. gadā, atzīmējot Raiņa un Aspazijas atgriešanos Latvijā, tika nolemts to pārdēvēt par Raiņa bulvāri. Aspazijas bulvāris aizvien atrodas turpat blakus, simbolizējot divu izcilāko latviešu dzejnieku dzīves savienību.